Korábbi hírek az autó-motorsport világából

Látványos verseny a Winter Race Auchan Kupán
Jó ötletnek bizonyult a TBK Autósport szervezésében létrehozott 5 fordulós Winter Race Cup Szlalom Kupa melynek negyedik állomását jelentte Miskolcon a Pesti úton az Auchan Kupa, melyre hamar megtelt a limitált 100 fős nevezői létszám. Az áruház parkolójában egy nagyon látványos pályát alakítottak ki a szervezők, melyen élvezetes pörgő versenyen négy fuatmot sikerült lebonyolítani. A futam sztárvendége volt Béres József aki itt is mesterien terelte az Opel Asconáját, de a többi résztvevő teljesítménye is elismerést érdemel. Erre talán a legjobb példa volt hogy a rengeteg néző kísérte a pálya szélén a versenyt, igazolva hogy mind versenyzői, mend nézői részről van igény az ilyen jellegű versenyekre!

Izgalmas, látványos versenyt hozott a Szilveszter Rally!
Remek időben, sok néző előtt több mint kétszáz autóval egy kiváló versenyt láthatott a közönség ahol késhegyre menő csaták alakultak ki, de az időre autózás mellett a látványban sem volt hiány. Az abszolút első helyen végül mindössze egy másodperccel a László Martin- Zsiros Gábor páros végzett a cseh Semerad, Petr – Persein, Danny egység előtt. A dobogó alsó fokára érkezett a Ranga László-Rohrer Ádám páros. A kalandoktól sem mentes versenyzéssel nagyszerű hajtával az abszolút negyedik helyen ért célba a Csomós Miklós-Nagy Attila páros a Citroen C3 Rally2 autóval, míg a Puskádi János-Gódor Barnabás páros az ötödik helyre hozta a hazánkban debütáló Skoda Fabia RS Rally2 versenyautót!

Ismét ERC Rally Hungary 2023-ban

ERC 2023Egy év kihagyás után 2023-ban újra hazánkba látogat az FIA ERC Rally Európa-bajnokság (FIA ERC) mezőnye. A rangos versenyt Nyíregyháza központtal a Zempléni-hegységben és környékén október 6. és 8. között rendezik meg. A HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. és az ERC promótere, a WRC Promoter GmbH aláírta a megállapodást a verseny megrendezéséről. forrás: humda.hu

Herczigék a rally világbajnokságon 2023-ban
herczig wrcNégy magyar bajnoki cím és öt Európa-bajnoki szezon után Herczig Norbert és navigátora Ferencz Ramón 2023-ban a rally-világbajnokság WRC2 kategóriájában indul. 2018-ban kezdte közös ERC pályafutását Herczig Norbert és Ferencz Ramón. A páros minden szezonjában a legjobb tízben zárta az évet, három alkalommal dobogós helyen értek célba.forrás:SKODARallyTeamHungaria

Ismét Szilveszter Rally 2022
SZILVESZTER 2022Immár a 24. alkalommal rendezik meg december 27-e és 29-e között a Szilveszter Rallye-t a Hungaroringen. A verseny össztávja 56 kilométer lesz, és jó hír az autóversenyek szerelmeseinek,hogy ezúttal több még több kategória küzdelmeit figyelhetik majd a helyszínen a Mogyoródra